19 شهریور 1396 - 14:31
شهرهای توریستی اروپا

شهرهای توریستی اروپا

اروپا شهرهای توریستی متعددی دارد که نام بردن از تمامی آنها زمانبر است. اما می توان برخی از مهمترین شهرهای توریستی این قاره را به صورت زیر شرح داد:

دوبروونیک؛ کرواسی

کرواسی یکی از کشورهای زیبا و با قدمت تاریخی طولانی است که تعدادی از مکان های گردشگری آن در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. دوبروونیک به عنوان زیباترین شهر کرواسی می باشد که در مقایسه با دیگر شهرهای این کشور، گردشگران بیشتری را به سمت خود جذب می کند. خیابان های این شهر با معماری زیبایی ساخته شده اند. سواحل شگفت انگیز، دریای خوش رنگ، رستوران های لوکس، کلیساهایی مربوط به قرون وسطی و .... دوبروونیک را به یک شهر توریستی در اروپا تبدیل کرده است.

لندن

لندن یکی دیگر از شهرهای توریستی در قاره اروپا به شمار می رود که سالانه گردشگران و توریست های زیادی از سراسر دنیا برای تفریح و کار به این شهر سفر می کنند. وجود مکان های گردشگری از جمله موزه بریتانیا، موزه تاریخ طبیعی لندن، نگارخانه ملی، موزه ویکتوریا، موزه مادام توسو، برج لندن، موزه علوم و .... در لندن موجب جذب گردشگر شده است. همچنین وجود  رستوران های لوکس، کافه های بزرگ، هتل های مجلل، خیابان های وسیع و پرتردد و سواحل زیبا موجب شده تا لندن به یک شهر توریستی تبدیل شود.

 برلین

برلین هم یکی دیگر از شهرهای توریستی در اروپا به شمار می رود که دلیل آن را باید آب و هوای مطبوع در فصل تابستان و طبیعت زیبای بهاری آن دانست. پس از تخریب دیوار برلین، این شهر به یکی از مقاصد گردشگری در اروپا تبدیل شد. در حال حاضر در برلین مکان های مهیج و مفرحی برای تفریح و سرگرمی توریست ها راه اندازی شده است که از جمله می توان به مراکز خرید، اقامتگاه های لوکس، رستوران های مدرن، کافه تریاها، جشنواره های شبانه همراه با رقص و موسیقی و .... اشاره کرد.

سارایوو؛ بوسنی و هرزگوین

یکی از زیباترین شهرهای کشور بوسنی و هرزگوین شهر سارایوو می باشد که پایتخت این کشور است و به دلیل داشتن طبیعت زیبا، به یک شهر توریستی تبدیل شده است. از جمله مکان های دیدنی سارایوو می توان به جنگل، دریاچه و سواحل آن اشاره کرد. مدیریت شهر هم برای رفاه گردشگران اقامتگاه های لوکس، رستوران، کافه تریا، مکان های سرگرمی و مهیج متعددی را راه اندازی کرده است.

پورتو؛پرتغال

یکی دیگر از شهرهای توریستی در اروپا، شهر پورتو می باشد که در کشور پرتغال قرار دارد. این شهر در محل تلاقی رودخانه‌ دورو به اقیانوس اطلس قرار دارد که همین امر موجب زیبایی فضای شهر شده و آن را به مقصد گردشگران و توریست ها تبدیل کرده است. همچنین وجود آثار و ابنیه های تاریخی مربوط به قرون وسطی از دیگر امتیازات شهر پورتو می باشد. از جمله مهمترین مکان های گردشگری این شهر می توان به کلیسای سائو فرانسیسکو، کاسادا موزیک، کلیسای جامع پورتو، پل دم لوئیس، کاخ دا بولسا، کتابفروشی Livraria Lello و ... اشاره کرد.

آتن؛ یونان

پایتخت کشور یونان شهر آتن است که پر جمعیت ترین شهر این کشور می باشد. آتن در نزدیکی خلیج سالونیک قرار دارد و به عنوان مهد اساطیری یونان و تمدن اروپا نیز محسوب می شود. قدمت این شهر به سه هزار سال پیش باز می گردد. نام «آتن» از کلمه یونانی «آتنا» به معنای الهه عقل و خرد گرفته شده است. آتن زادگاه فلاسفه ای همچون سقراط، افلاطون و ارسطو بوده است. وجود باغ های سرسبز، پارک های چشم نواز، سواحل زیبا و .... از دیگر جاذبه های گردشگری در این شهر می باشد.

ماترا؛ ایتالیا

یکی دیگر از شهرهای توریستی در اروپا، شهر ماترا می باشد که در جنوب ایتالیا قرار دارد. این شهر بوسیله صخره های سنگی احاطه شده است. وجود کاخ های باروک، کلیساهای سنگی و رومی که نمادی از اشرافیت در دوره قرون وسطی هستند، موجب محبوبیت این شهر برای توریست ها و گردشگران شده است.

اگر قصد سفر به اروپا را دارید. برای رزرو تور اروپا و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 021-88920020