19 شهریور 1396 - 15:18
سفر به اروپای شرقی

سفر به اروپای شرقی

سفر به هر یک از کشورهای اروپای شرقی می تواند کوله باری از خاطرات خوب را در ذهن توریست ها و گردشگران ثبت کند.

در این قسمت از اروپا کشورهایی وجود دارد که از نظر طبیعی، آب و هوایی، جاذبه های توریستی و تاریخی برای توریست ها جذابیت خاصی دارد. کشورهای اروپای شرقی شامل روسیه، صربستان، لیتوانی، چک اسلواکی، کرواسی، اوکراین، لهستان و رمانی می باشد. اما گردشگران برای سفر به اروپای شرقی باید به نکات زیر توجه داشته باشند:

تسلط به زبان انگلیسی

اگر چه تور اروپای شرقی با راهنما انجام می شود که به زبان این کشورها مسلط است و می تواند بین توریست ها و مردم این کشورها ارتباط برقرار کند، اما توصیه می شود مسافران و توریست ها هم تا حد نیاز به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند تا بتوانند نیازهای ضروری خود را براحتی برطرف کنند. اغلب ساکنین شهرهای بزرگ در اروپای شرقی به زبان انگلیسی مسلط هستند.

قیمت مناسب تور

توریست هایی که قصد سفر به اروپای شرقی را دارند، می توانند از طریق تورهای مسافرتی اقدام کنند. در این صورت هزینه های سفر تا حد زیادی کاهش می یابد. وسایل حمل و نقل عمومی است و امکانات لازم برای پذیرایی هم فراهم می شود.

همه کشورهای اروپایی راه آهن ندارند

قطار یکی از سیستم های رایج برای مسافرت در کشورهای اروپایی است. هزینه سفر با قطار نسبت به سایر سیستم های حمل و نقل کمتر است. اما همه کشورهای اروپای شرقی به سیستم راه آهن مجهز نیستند. از جمله این کشورها استونی، لتونی، صربستان و مولدووا هستند که توریست ها زمان انتخاب مقصد سفر باید به این مورد توجه داشته باشند.

داشتن پول کشور مقصد

اگرچه اغلب کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا هستند و یورو به عنوان پول واحد در آنهاست. اما برخی از کشورهای اروپای شرقی از این قانون پیروی نمی کنند. در واقع یورو تنها در 17 کشور اروپایی استفاده می شود و برخی دیگر از کشورهای اروپای شرقی از جمله لهستان، روسیه، رومانی، مجارستان و اکراین از واحد پولی خودشان استفاده می کنند. توریست ها قبل از سفر به این کشورها ابتدا باید پول آنها را تهیه کنند. زیرا پول در تمامی کشورها قابل تبدیل نیست و ممکن است برای مسافران مشکلاتی ایجاد شود.

 تخفیفات ویژه در موزه ها و مکان های دیدنی

یکی از امتیازات کشورهای اروپای شرقی دادن تخفیفات ویژه به دانش آموزان و دانشجویان است که در موزه ها و برخی از مکان های گردشگری انجام می شود. در این صورت توریست ها باید کارت (کارت مشخصات) مانند ISIC (کارت مشخصات دانش‌آموزان بین‌المللی دریافت کنند تا بتوانند بازدید از این مکان ها مشمول تخفیف شوند. 

سفر در زمستان

اروپای شرقی زمستان های سردی دارد. بنابراین اگر طالب سفر در فصل زمستان به این کشورها هستید، بهتر است همه جوانب کار را بسنجید. بردن لباس های گرم، به همراه داشتن تجهیزات ایمنی به هنگام برنامه کوهنوردی، اسکی و ... از جمله نکات مهمی است که همه گردشگران باید به آن توجه داشته باشند. به طوری که دمای هوا در ماه ژانویه در روسیه به ۱۲ درجه زیر صفر، در اکراین به ۲۱ درجه زیر صفر و در رومانی به ۲۶ درجه زیر صفر افت می‌کند که تحمل آن برای توریست های ایرانی دشوار است.

نحوه لباس پوشیدن

اگرچه در کشورهای اروپایی لباس پوشیدن آزادانه است، اما  به این معنا نیست که می توان در خیابان لباس راحتی مثل پیژامه پوشید. بلکه لباس پوشیدن در این کشورها رسمی است که زمان سفر باید به این نکته توجه کرد.

اگر قصد رفتن به آمریکا را دارید. برای ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 021-88920020