19 شهریور 1396 - 15:17
ویزای توریستی امریکا از طریق دعوتنامه

ویزای توریستی امریکا از طریق دعوتنامه

ویزای سفر به آمریکا دو نوع است: یک نوع ویزا (B-1) نام دارد و به منظور سفرهای تجاری، اقتصادی و شرکت در سمینارها و همایش های علمی و تحصیلی انجام می شود. نوع دوم و

متقاضیانی که قصد سفر به آمریکا را دارند می توانند از طریق دعوتنامه دوستان و آشنایان خود وارد این کشور شوند. در هر صورت اخذ ویزا برای سفر الزامیست. ویزای سفر به آمریکا دو نوع است: یک نوع ویزا (B-1) نام دارد و به منظور سفرهای تجاری، اقتصادی و شرکت در سمینارها و همایش های علمی و تحصیلی انجام می شود. نوع دوم ویزا (B-2) نام دارد و برای سفرهای توریستی ـ تفریحی، دیدار دوستان و اقوام و معاینات پزشکی صادر می شود. ویزای (B-2) با تایید کارشناس کنسولگری ایالات متحده در سفارت آمریکا، برای متقاضیان صادر می شود.

زمانی که متقاضیان ویزای سفر به آمریکا را دریافت می کنند، می توانند به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین می توانند برای شش ماه بعد و حداکثر یک سال نیز اقامت خود را تمدید کنند. در صورتی که مدت زمان اقامت در این کشور بیشتر از موعد مشخص در ویزا باشد، حضور غیرقانونی است و مطابق با قانون آمریکا با آنها برخورد می شود.

 

نحوه دریافت ویزای توریستی به آمریکا

ویزای توریستی به دعوتنامه نیاز دارد که می توان آن را از طریق خویشاوندان و یا اماکن توریستی دریافت کرد. در این بین سفارت مسئولیت صدور ویزا را دارد. آژانس های مسافرتی از طریق وکیل های مجرب که به تمامی زیر و بم حقوقی اخذ ویزا از طریق دعوتنامه آشنایی کامل داشته باشند، می توانند برای متقاضیان ویزای توریستی اخذ کنند.

لازم به ذکر است که صدور ویزای آمریکا در ایران انجام نمی شود. بنابراین متقاضیان می توانند به سایر کشورها سفر کنند تا بتوانند از طریق سفارتخانه آمریکا در این کشورها ویزا دریافت کنند. اما ابتدا باید مدت اقامت خود را در این کشورها مشخص کنند. در بخش کنسولی سفارس آمریکا ابتدا از متقاضیان مصاحبه به عمل می آید. صدور ویزا به زمان نیاز دارد و اگر متقاضی شرایط لازم را داشته باشد، می تواند همزمان با دریافت ویزای توریستی، ویزای کار هم دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آمریکا

همانطور که گفته شد متقاضیانی که دعوتنامه برای اقامت توریستی در آمریکا را دریافت کرده اند، باید ویزا را هم دریافت کنند تا بتوانند به طور قانونی وارد این کشور شوند. تمامی مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی لازم است، عبارتند از:

  • دعوتنامه خویشاوندان
  • ارائه برنامه زمان بندی شده توریستی تفریحی
  • ارائه انگیزه نامه متقاضی و هدف از سفر به آمریکا
  • ارائه اصل و کپی از تمامی صفحات گذرنامه
  • ارائه مدارک دال بر وجود رابطه خویشاوندی برای دریافت دعوتنامه
  • ارائه مدارک مالیاتی
  • ارائه مدارک شناسایی

سفارت آمریکا پس از دریافت مدارک متقاضی حداکثر تا 30 روز بعد روادید را صادر می کند. در این مدت تمامی مدارک بررسی می شوند. در صورتی که پرونده متقاضی تکمیل نباشد، باید تا حداکثر 60 روز از ارائه درخواست صدور ویزا برای تکمیل اقدام نماید. مدت زمان صدور ویزا به شرایط خاص هم بستگی دارد. گاه ممکن است مدت زمان صدور ویزا به 90 روز برسد.

اگر قصد رفتن به آمریکا را دارید. برای  ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 021-88920020