19 شهریور 1396 - 14:52
شرایط ویزای ایرانیان برای آمریکا

شرایط ویزای ایرانیان برای آمریکا

ویزا برگه عبوری است که توسط سفارتخانه یا کنسولگری آمریکا صادر می شود. دارنده ویزا حق سفر به ایالات متحده و درخواست برای پذیرش را دارد؛ اما صرفا داشتن آن ورود فر

ویزا برگه عبوری است که توسط سفارتخانه یا کنسولگری آمریکا صادر می شود. دارنده ویزا حق سفر به ایالات متحده و درخواست برای پذیرش را دارد؛ اما صرفا داشتن آن ورود فرد را تضمین نمی کند. یک بازرس مهاجرت در بخش ورود، واجد شرایط بودن دارنده ویزا را برای ورود به ایالات متحده تعیین می کند. کنسولگری ایالات متحده در دبی خدمات غیر مهاجرتی برای شهروندان و ساکنان دبی، شارجه، راس الخیمه، فجیره، عجمان، ام القوین و برخی از شهروندان ایرانی فراهم می کند.

ایالات متحده تغییرات برای حذف روادید آغاز کرده است (ESTA):

ایالات متحده آمریکا تغییرات لازم برای لغو برنامه ویزا (برنامه حذف روادید) مطابق با لغو بهبود برنامه ویزا و قانون پیشگیری از حملات تروریستی سال 2015 را اجرا کرده است. گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) هر روزه از بیش از یک میلیون مسافر که قصد ورود به ایالات متحده را دارند، استقبال می کند و با حفظ بالاترین استانداردهای امنیتی و حفاظت از مرزها به تسهیل سفر مسافران متعهد است. بر اساس قانون، مسافران در دسته های زیر دیگر برای سفر به ایالات متحده تحت طرح برنامه لغو ویزا، مجاز نمی باشند:

  • اتباع کشورهای برنامه حذف روادید (vwp) که در ایران، عراق، سودان، لیبی، سومالی، یمن و سوریه پس از 1 مارس 2011 سفر کرده اند یا در آنجا حضور داشته اند(در حال حاضر استثنائات محدودی برای سفر با مقاصد دیپلماتیک یا نظامی).
  • اتباع کشورهای برنامه حذف روادید (vwp) که اتباع ایران، عراق، سودان و یا سوریه هستند.

این افراد همچنان اجازه سفر به آمریکا را ندارند، با این حال آنها هنوز هم باید برای دریافت ویزا مراحل قانونی را در سفارت یا کنسولگری آمریکا بگذرانند. برای کسانی که نیاز به ویزا ایالات متحده برای کسب و کار فوری، فعالیت های پزشکی، و یا فعالیت های بشردوستانه دارند، سفارت خانه ها و کنسولگری های ایالات متحده آماده هستند تا پروسه تایید ویزا را به سرعت بیشتری دنبال کنند.

از ژانویه 2016 ، مسافرانی که در حال حاضر مجوز سیستم الکترونیکی معتبر برای سفر (ESTAs) و کسانی که تابعیت دوگانه یکی از این چهار کشور ذکر شده در بالا را دارند، ESTAsآنها لغو شده است.

با این حال افرادی که قصد سفرهای غیر مهاجراتی از 4 کشور ذکر شده در بالا را به آمریکا دارند، ابتدا باید هزینه پروسه را به حساب کنسولگری واریز کرده و سپس در صورت قبولی، مصاحبه حضوری با افسر کنسولگری داشته باشند. در این مصاحبه مشخص می شود که آیا فرد شرایط لازم برای ورودی به خاک ایالات متحده را دارا می باشد یا خیر.

همچنین می توان از طریق سرمایه گذاری در امریکا، اقدام به اخذ ویزا نمود. متقاضیان دریافت روادید مهاجرتی که خواستار اقامت دائم در ایالات متحده هستند، باید نخست نامشان در یک درخواست ارائه شده به اداره خدمات اعطای تابعیت و مهاجرت به ایالات متحده (USCIS) ذکر شده باشد. این درخواست ها اغلب بر مبنای روابط فامیلی و یا استخدامی ارائه می شوند، اما کسانی که قصد سرمایه گذاری در ایالات متحده را دارند نیز می توانند این درخواست ها را ارائه کنند. پس از مورد تایید قرار گرفتن این درخواست ها، مرکز ملی صدور روادید وزارت امور خارجه به متقاضیان اطلاع می دهد تا وقت مصاحبه حضوری را با یک افسر کنسولی در یکی از سفارتخانه ها و یا کنسولگری های ایالات متحده هماهنگ کنند. در صورتی که افسر کنسولی تایید کند که متقاضی واجد شرایط لازم است، و هیچ گونه نگرانی امنیتی در مورد او وجود ندارد، سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده روادید مهاجرتی متقاضی را صادر خواهد کرد. ایرانیان می توانند از تمامی سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده که روادید غیرمهاجرتی صادر می کنند، وقت مصاحبه گرفته و درخواست دریافت روادید غیر مهاجرتی خود را ارائه دهند. با این حال، اگر به زبان انگلیسی و یا زبان رایج کشوری که قصد دارید از آنجا درخواست روادید خود را ارائه دهید، مسلط نیستید، باید توجه داشته باشید که عدم آشنایی افسر کنسولی مصاحبه کننده با شرایط داخلی کشور شما ممکن است سبب شود تا اثبات این موضوع که شما واجد شرایط لازم جهت دریافت روادید هستید، دشوارتر باشد. افسرهای کنسول گری در دبی، ایروان و آنکارا به زبان فارسی صحبت می کنند و بسیاری از ایرانیان متقاضی دریافت روادید غیرمهاجرتی به این دو شهر مراجعه می نمایند.

اگر قصد سفر به آمریکا را دارید. برای ویزای آمریکا و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 021-88920020