19 شهریور 1396 - 14:52
دریافت ویزا برای سفر توریستی به آمریکا

دریافت ویزا برای سفر توریستی به آمریکا

اگر قصد سفر تفریحی به آمریکا را دارید باید اقدام به دریافت ویزای توریستی آمریکا کنید.، ویزای توریستی آمریکا به دو دسته اصلی B-1 و B-2 تقسیم می شود. نوع ویزای شم

شاید سفر به آمریکا، آرزوی بسیاری از افراد باشد. تقریبا همه جوانان، تمایل دارند که این کشور پر جاذبه و مدرن را ببینند.

اگر قصد سفر تفریحی به آمریکا را دارید باید اقدام به دریافت ویزای توریستی آمریکا کنید. متاسفانه دریافت ویزا چه دائم و چه توریستی کار بسیار سختی است. کشور آمریکا، برای مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند، فیلترهای زیادی قرار داده است. دلیل این همه سخت گیری، جلوگیری از ورود بیگانه ها برای ماندگاری دائم و درخواست پناهندگی است. بسیاری از افرادی که در شرایط سخت اقتصادی به سر می برند، تمایل دارند به کشورهای مدرن مهاجرت کنند تا درخواست پناهندگی دهند. به همین دلیل کسانی که از شرایط اقتصادی مناسبی بهره مند نیستند، نمی توانند ویزای آمریکا را دریافت کنند و توسط سفارت آمریکا، رد صلاحیت می شوند. برخی از افراد برای دیدن این کشور، اقدام به دریافت ویزای توریستی آمریکا می کنند.

ممکن است برخی از شهروندان، گرفتن ویزا را، ورود قطعی به خاک آمریکا بدانند. این در حالی است که برخی موفق به دریافت ویزای توریستی آمریکا می شوند، اما به دلایلی ممکن است موفق به رفتن به این کشور نشوند. ویزا فقط صلاحیت شما را برای ورود به کشور آمریکا تایید می کند. هویت شما در فرودگاه و مرزها چندین بار چک می شود و بازرسان وزارت امنیت کشور آمریکا و اداره حفاظت از مرزها، اجازه نهایی ورود به خاک آمریکا را به شما می دهند. اگر موفق به کسب ویزای توریستی آمریکا شدید اما به دلایلی از سفر به این کشور منصرف شدید، اتفاق خاصی نمی افتد. بار دیگر می توانید اقدام به کسب ویزا کنید اما در صورت تکرار اخذ ویزا و عدم خروج از کشور، ممکن است برای سال های سال، از دریافت ویزای آمریکا باز بمانید.

ویزای توریستی آمریکا

ویزای آمریکا به دو دسته اصلی B-1 و B-2 تقسیم می شود. نوع ویزای شما بستگی به هدف شما از مسافرت به خاک این کشور دارد. با مشخص شدن هدف شما، نوع ویزای شما تعیین می شود.

ویزای کسانی که به طور موقت با اهداف تجاری، پا به خاک ایالات متحده آمریکا می گذارند، از نوعB-1  می شود. ویزای کسانی که برای تفریح و گردش، معالجات پزشکی و اقدامات درمانی یا دیدار اقوام، به این کشور می روند، از نوع B-2 می شود. اگر علاوه بر تفریح یا درمان بیماری های خاص و دیدار اقوام، هدف تجاری هم در میان باشد، ویزای تلفیقی از دو نوع ویزای اصلی به شخص داده می شود.

شخص مصاحبه کننده در سفارت آمریکا از شما دلیل سفرتان را جویا می شود. در صورتی که برای ادامه تحصیل، شرکت در سمینارها و همایش های علمی، انجام مذاکرات در مورد قرارداد و ... قصد سفر به این کشور را داشته باشید، بعد از بررسی شرایط لازم، به شما ویزای توریستی آمریکا از نوع B-1 تعلق می گیرد.

اگر برای دیدار اقوام و دوستان، تفریح و گردش، بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا و انجام معاینات پزشکی، قصد سفر به ایالات متحده آمریکا را دارید، باید با نظر افسر کنسولگری این کشور، ویزای B-2 را دریافت کنید.

موفقیت در کسب ویزای توریستی آمریکا

کسانی موفق به اخذ ویزای آمریکا می شوند، که تجربه کافی در این زمینه داشته باشند. نحوه چیدن مدارک برای ارائه به سفارت، بسیار مهم است. شاید از دیدگاه شما این مسئله زیاد مهم نباشد اما تاثیر زیادی در اخذ ویزای توریستی آمریکا خواهد داشت. کسانی که تجربه زیادی در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا دارند، می توانند این مدارک را به نحوی که مورد پسند مسئول مربوطه است، بچینند. هنگامی که به سفارت مربوطه برای ارائه مدارک خود می روید، باید اطمینان برگشت به خاک وطن را به افسر مصاحبه کننده بدهید. در این صورت نشان ویزای توریستی آمریکا بر روی پاسپورت شما خواهد خورد.

باید و نبایدهایی که باید در هنگام تحویل مدارک و مصاحبه رعایت شود، نیاز به مشاوره با اشخاص با تجربه دارد. شاید همه مدارک شما کامل و مورد تایید باشد اما گفتن یک جمله، باعث عدم اخذ ویزای توریستی شما شود.

برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، باید سه ماه قبل از زمان مورد نظر اقدام کنید. حداکثر زمان پروسه دریافت ویزا، سه ماه است که در صورت تاییدیه سفارت، به شما اعطا خواهد شد.

از آن جایی که سفارت ایالت متحده آمریکا در ایران وجود ندارد، برای مصاحبه باید به کشورهای اطراف بروید، تا در صورت تایید صلاحیت شما، نشان اعطای ویزا در گذرنامه شما ثبت شود. کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان و امارات متحده عربی، از جمله کشورهای نزدیک به ایران هستند که امکان مصاحبه به زبان فارسی با سرکنسولگری ایالات متحده آمریکا را دارند.

در اخذ ویزای توریستی آمریکا، داشتن ویزای شینگن و کانادا می تواند شانس بیشتری را به شما دهد. ارائه مدارکی که اثبات کننده بازگشت شما به وطن خواهد بود، در اخذ ویزای توریستی آمریکا تاثیر فراوانی دارد. مدارکی مانند: کار و شغل مناسب، وابستگی خانوادگی، داشتن همسر و فرزند و ... .

اگر قصد رفتن به آمریکا را دارید. برای ویزای آمریکا و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 021-88920020