19 شهریور 1396 - 14:51
ممنوعیت ویزای آمریکا برای چه کسانی است؟

ممنوعیت ویزای آمریکا برای چه کسانی است؟

به طور کلی ، گرفتن ویزای موقت برای تمامی افرادی که بتوانند افسر کنسولگری را قانع کنند که صلاحیت سفر به خاک آمریکا را دارند ، آزاد و ممکن است.

ابتدا باید به قوانین کلی جهت اخذ ویزای آمریکا واقف شد و در مراحل بعدی، خط قرمز های این پروسه و ممنوعیت هایش را شناخت!

آژانس مسافرتی جمعه گشت اطلاعات جامعی در رابطه با پروسه ی اخذ ویزا و راه های ممکن آن، در اختیار متقاضیان این امر قرار می دهد و به محض تصمیم گیری فرد متقاضی، پیگیری امور وی را آغاز کرده و این اطمینان را می دهد که در کوتاه ترین زمان ممکن، افراد را به نتایج مطلوبشان برساند.

 انواع ویزا

ویزای آمریکا به طور کلی به دو دسته ی دائم و موقت، به عبارت دیگر مهاجرتی و غیر مهاجرتی تقسیم بندی می شود.

ویزاهای غیر مهاجرتی خود، انواع مختلفی دارد مانند ویزای توریستی، تحصیلی، تجاری، ویزای مخصوص هنرمندان، ویزای مخصوص مبلغان مذهبی و ...

ویزاهای توریستی برای اولین بار، با اعتبار شش ماهه صادر می شوند اما تمدید های بعدی، سه ماهه می باشند.

ویزای تحصیلی، مخصوص دانشجویانی است که قصد ادامه ی تحصیل در دانشگاه های امریکا را دارند. این افراد پس از فارغ التحصیلی باید به کشور خود برگردند و حین تحصیل نیز حق کار کردن در امریکا را ندارند مگر در فضای دانشگاهی آن هم نهایتا بیست ساعت در هفته! همچنین همسر یا نامزد فرد دانشجو نیز توسط دعوت نامه از جانب دانشجو ، می تواند ویزای موقت دریافت کند که ایشان نیز حق کار در امریکا را نداشته و پس از فارغ التحصیلی به همراه همسر خود به کشور بازمیگردند.

ویزای تجاری نیز با دو هدف صادرات و واردات یا سرمایه گذاری، اخذ می گردد.

ویزای صادرات و واردات جهت گسترش دادن تبادلات بین المللی شکل می گیرد اما ویزای سرمایه گذاری یک هدف شخصی مثلا ثبت شرکت و تجارت شخصی را دنبال می کند که نیازمند یک پشتوانه ی مالی محکم می باشد. 

مدارک گرفتن ویزای آمریکا

هر ایرانی برای اینکه صلاحیت خود را برای ورود به آمریکا به افسر کنسولگری ثابت کند، باید یک سری مدارک شخصی ، شغلی و مالی به همراه داشته باشد.

مدارک شخصی :

مدارک شخصی که شامل همان شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت مخصوص آقایان و پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار می شود.

همچنین فرد متقاضی باید تاییدیه ی مصاحبه را همراه خود داشته باشد.

مدارک شغلی :

مدارک شغلی، بسته به شرایط شغلی فرد، متغیر است.

به عنوان مثال، فردی که کارمند شرکت یا ارگانی است، باید گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی به همراه داشته باشد،

چنانچه پزشک باشد، پروانه دائم طبابت به انضمام پروانه ی مطبش، مورد نیاز است.

اگر مهندس باشد، پروانه ی نظام مهندسی و گواهی شورای اصناف، و همچنین اگر کاسب باشد ، به جواز کسب و پروانه ی بهره وری احتیاج دارد.

مدارک مالی :

مدارک مالی ، یا به عبارتی نامه ی اثبات تمکن ، شامل اموال و اسنادی که به نام فرد است و گردش مالی حداقل شش ماه اخیر حساب بانکی اصلی اش می شود.

ممنوعیت های ویزای آمریکا 

به طور کلی، گرفتن ویزای موقت برای تمامی افرادی که بتوانند افسر کنسولگری را قانع کنند که صلاحیت سفر به خاک آمریکا را دارند، آزاد و ممکن است و حتی به تعداد افراد متقاضی در آن سال نیز وابسته نیست.

ممنوعیت ها مربوط به اخذ ویزای دائم می باشند که در مطالب فوق به آن ها اشاره شده است.

البته دولت آمریکا اخیرا قوانین جدیدی تصویب کرده که طبق آن، ورود افراد هفت کشور به خاک امریکا به مدت یک ماه به طور کامل ممنوع می باشد که ایران نیز جز این هفت کشور می باشد و قانون جدید ممنوعیت کلی ، شامل حالش می شود.

اگر قصد سفر به آمریکا را دارید. برای اخذ ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 021-88920020