19 شهریور 1396 - 14:48
سفرنامه برزیل

سفرنامه برزیل

برزیل بزرگ‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت این کشور برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است، چرا که این کشور مستعمره پرتغال بوده است. برزیل دارای زمین‌های کشاو

برای ایرانیانی که در کشوری چهار فصل زندگی می کنند، سفر به یک کشور با آب و هوایی استوایی و معتدل جذابیت خاصی دارد. کشور برزیل در یک منطقه استوایی قرار دارد که دمای هوا در گرمترین ساعات روز، از 30 درجه سانتیگراد تجاوز نمی کند.

زمانی که در فرودگاه برازیلیا پیاده شدیم، باران نم نم می بارید و هوای خنک و مطبوع صورت هایمان را نوازش می کرد. گاهی وزش باد باعث لرزش خفیفی در تنمان می شد. اما همچون زمهریر زمستان های ایران نبود که مجبور به پوشیدن لباس های گرم شویم.

چند روز قبل هتل اینترکنتیننتال را در شهر سائوپائولو رزرو کرده بودیم. باید از شهر برزیلیا به شهر سائوپائولو حرکت می کردیم. اگر چه کمی مسیر سفر ما را خسته کرده بود، اما تماشای مناظر طبیعی و ساختمان ها و برج های سر به فلک کشیده شهر برزیلیا ما را مسحور خود می کرد. به طوری که تمام خستگی راه را فراموش کردیم.

زمانی که وارد شهر سائوپائولو شدیم، ابتدا از مرکز شهر گذشتیم و ساختمان های موزه هنر سائوپائولو، دانشگاه کسپر لیبرو، مرکز فرهنگی سائوپائولو، سالن های تئاتر مونیسیپال و سالا را که در نزدیکی هتل قرار داشتند، با شگفتی نگاه می کردیم. نگاهی گذرا به ساختمان ها نشان می داد در روزهای آتی باید از مکان های زیادی دیدن کنیم.

پس از چند دقیقه گشت و گذار در شهر، بالاخره وارد هتل شدیم که یک ساختمان مجلل و لوکس با 195 اتاق بود. امکانات هتل باورنکردنی و شگفت آور بود. اگر چه هتل در نزدیکی مرکز شهر بود و یک خیابان پرجنب و جوش در نزدیکی آن قرار داشت، اما کمی بعد متوجه عایق بودن پنجره ها و دیواره های اتاق شدیم که اجازه عبور سر و صدای خیابان را به داخل اتاق نمی داد. همین امر موجب سکوت و آرامش فضای اتاق شده بود.

وجود مرکز تناسب اندام و مربیان حرفه ای، یک استخر روباز، لانژ 24 ساعته و ... از جمله امکانات دیگر هتل بود که ما را در زمان اوقات فراغت به خود مشغول می کرد. استخر روباز هتل در طبقه سوم قرار داشت و با قرار گرفتن بر روی سکو می توانستیم فضای شهر را به تماشا بنشینیم.

در نزدیکی هتل هم یک مرکز تجاری بسیار بزرگ قرار داشت که ساعتی از روز را برای خرید اختصاص می دادیم و از اجناس آن دیدن می کردیم. اما همهی سفر ما در کشور برزیل به شهر سائوپائولو اختصاص نیافت و تا جایی که زمان یاری مان می کرد، از جاذبه های گردشگری این کشور در ریودوژانیرو، میناس گرایس و اسپیریتو سانتو هم دیدن کردیم.

روز اول سفر را به استراحت اختصاص دادیم و با گرفتن یک انرژی مضاعف، راهی شهر اورو پِرتو شدیم. این شهر در اواخر قرن 17 میلادی تاسیس شده و زمانی هم محل کشف طلا بوده است. تماشای مجسمه های الیجادینهو و ساختمان های به جا مانده از قرون 18 و 19 اطلاعات زیادی در مورد معماری اصیل برزیل را در اختیارمان می گذاشت.

زمانی که نامی از کشور برزیل برده می شود، ناخودآگاه جنگل های آمازون هم در ذهن تداعی می شود. برای یک توریست خارجی در برزیل هیچ چیز جذاب تر از تماشای جنگل های آمازون نیست. شاید تا آن روز ما تصاویری از این جنگل ها را دیده بودیم و اکنون می توانستیم از نزدیک درختان سر به فلک کشیده و انواع گونه های گیاهی را از نزدیک به تماشا می نشستیم. در مرکز جنگل خانه اپرا قرار داشت که نمای بیرونی ساختمان گنبدی با 36000 کاشی و سرامیک با رنگ پرچم ملی برزیل به چشم می خورد.

در کنار جنگل باید از سواحل زیبای برزیل هم نام ببریم که در 354 کیلومتری سواحل شمال شرقی برزیل قرار دارند و با نام مجمع الجزایر فرنادو دنورنها خوانده می شوند. این سواحل محلی برای غواصی، شنا، قایق سواری، موج سواری و حتی دوچرخه سواری است که موجب حضور جمع زیادی از توریست های خارجی می شود.

برای سفر به کشور رویایی برزیل و  رزرو تور برزیل و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 88920020-021