19 شهریور 1396 - 14:48
سفرنامه آتن

سفرنامه آتن

آتن پایتخت کشور یونان است که پر از جاذبه های گردشگری تاریخی است. گردشگرانی که به کشور یونان سفر می کنند، تقریبا اولین مقصدشان شهر آتن است. بزرگترین آثار معماری

آتن پایتخت کشور یونان است که پر از جاذبه های گردشگری تاریخی است. گردشگرانی که به کشور یونان سفر می کنند، تقریبا اولین مقصدشان شهر آتن است. بزرگترین آثار معماری باستانی در این شهر قرار دارد و عاشقان فرهنگ و تاریخ، همه ساله برای دیدن این آثار تاریخی به این شهر با شکوه سفر می کنند.

اگر  شما هم به این شهر سفر می کنید حتما 2 تا 4 روز را در این مکان سپری کنید تا بتوانید جاذبه های ارزشمند این شهر را ببینید. سفر به آتن در مقایسه با سفر به پاریس و رم بسیار ارزان تر است. اختلاف زمانی آن با تهران، حدودا یک ساعت و نیم است. زبان رسمی مردمان آتن، یونانی است و واحد پولشان، یورو می باشد.

از مقاصد ارزان برای اقامت در شهر آتن، می توان از محله اومانیا نام برد. این محله برای کسانی که از نظر بودجه محدودیت خاصی دارند، مکان مناسبی است تا شب را در آن جا بگذرانند. هزینه هتل های آتن بستگی به امکانات آن دارد اما می توان هتل های سه ستاره را با قیمت 22 تا 106 یورو پیدا کرد. هتل های 4 ستاره قیمتی ما بین 41 تا 159 یورو دارند. هتل های 5 ستاره که گران ترین هتل های این شهر هستند، از 86 یورو تا 270 یورو قابل اجاره هستند. قیمت هتل ها بستگی به زمان سفر شما هم دارد. در صورتی که در فصل های کم گردشگر به آتن سفر کنید، شاید بتوانید هتل های ارزان و با کیفیت همراه با خدمات بالاتری را پیدا کنید. فصل کم گردشگر در آتن از ماه اکتبر تا اواسط مارس است و فصول پرگردشگر، از اواسط مارس تا سپتامبر شروع می شود.

باغ ملی آتن

در مرکز آتن، باغی سرسبز و پوشیده از درختان تنومند وجود دارد که به باغ ملی آتن شهرت دارد. باغ ملی آتن  در سال 1923 تاسیس شده است و محلی اختصاصی که به آن، ساختمان پارلمان می گویند در آن جا قرار دارد.

موزه آکروپلیس

تقریبا همه تورهای گردشگری، گردشگران را به این موزه می برند. این موزه در مجاورت شهر قرار دارد و مجموعه ای از بقایای معماری یونان و مجسمه های تاریخی قدیمی مانند خدای آتنا و پسرکریتوس است. در 5 طبقه این موزه، 4000 آثار تاریخی وجود دارد.

میدان سینتگما

از مکان هایی که گردشگران علاقه فراوان به تماشای آن دارند، میدان سینتگما است که از ویژگی های بارز آن می توان به رژه سربازان مقابل مقبره سرباز گمنام اشاره کرد. وجود چشمه و چرخ دستی، اتوبوس ها، ترامواهای متعدد، مجسمه های باستانی و محوطه سرسبز پوشیده شده با چمن، مکان مناسبی برای عکاسی گردشگران فراهم کرده است.

معبد المپیک زئوس

بزرگترین معبد یونان، معبد المپیک زئوس است که ساخت آن، در حدود 700 سال به طول انجامیده است. این بنا، 515 سال پیش از میلاد مسیح به دستور پیزسیتراتوس آغاز به ساخت کرد، اما به دلیل ظلم و جبر او و پسرش، کار متوقف شد. سال های بعد، ساخت این معبد دوباره آغاز شد اما به دلایل متعددی نیمه کاره ماند. تا بالاخره بعد از 700 سال، ساخت این بنا به اتمام رسید. ارتفاع هر یک از ستون های معبد المپیک زئوس، به 17 متر می رسد که هر کدام از آن ها توسط اتاقکی احاطه شده اند.

معبد ارچیتوم

این معبد از سنگ مرمر پنتلیک ساخته شده است که از شاهکارهای معماری یونانی محسوب می شود. معبد ارچیتوم، که داخل آن، از 6 مجسمه زن ایستاده، تزیین شده است در حد فاصل سال های 405 تا 421 میلادی پس از تخریب بنای اولیه در حمله ایرانیان، بار دیگر ساخته شد.

آگورا

آگورای باستانی آتن برای گردشگران بیشتر از تماشای بناهای تاریخی، به عنوان بخش تجاری و خرید شناخته می شود. در این مکان گردشگران می توانند کالاهای مورد نیازشان را تهیه کنند. آگورا مکانی برای تجمع مردم و شرکت در گفتگوی سیاسی، تجاری و فرهنگی نیز می باشد که مردمان آتن، در صورت نیاز، در این مکان گرد هم می آیند.

برای سفر به کشور تاریخی آتن و  رزرو تور یونان و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 88920020-021