19 شهریور 1396 - 14:44
سفرنامه بروکسل

سفرنامه بروکسل

بلژیک کشوری در غرب اروپا است. این کشور، عضو برجسته‌ای از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود و میزبان تعدادی از نهادهای اتحادیه اروپا و سازمان‌های بین‌المللی از جمله ن

بروکسل پایتخت کشور بلژیک است که دارای آب و هوایی دلپذیر و معتدل است. باران های نم نم این شهر در تمامی طول سال به صورت دائم می بارند که موجب لطافت هوا می شود. این شهر زیبا زمستان های نسبتا معتدلی دارد و در عوض تابستان ها دمای هوا بالا می رود و گرمایش کمی آزاردهنده می شود.

بروکسل یکی از شهرهای تجاری و مهم در اروپا محسوب می شود و به همین دلیل قیمت اقامت در این شهر کمی گرانتر از سایر شهرهای اروپا تمام می شود. البته در آخر هفته‌ها و در طول ماه‌های جولای و آگوست، هزینه اقامت در هتل تا حد زیادی کاهش می یابد.

ما سفر خود را در ماه ژانویه انتخاب کردیم. هتل آمیگون را هم برای اقامت رزرو کرده بودیم که امکانات و خدمات عالی هتل با هزینه متناسب و رضایت بخش بود. نزدیکی هتل به مرکز شهر و تعدادی از مکان های توریستی و کافه های معروف باعث شده بود تا تمام روز تا پاسی از شب را در خارج از هتل بگذرانیم.

در نزدیکی هتل شعبه ای از رستوران مک دونالد قرار داشت که می توانستیم بدون دغدغه طعم محصولات این رستوران را با قیمتی نازل تجربه کنیم. روزی که برای بازدید از گرند پلیس (برج بلند بروکسل) رفته بودیم، به یکی از رستوران های لوکس شهر هم سر زدیم که در آن بهترین غذاهای غربی و آسیایی سرو می شد. بوی نان تازه، طعم برنج سفید مخصوص، گوشت قرمز گاوی، خوراک سینه‌ی مرغ، پنیر محلی (سبک غربی) و ... از جمله غذاهای محبوب این رستوران است.

وجود سیستم حمل و نقل پیشرفته شهر هم رفت و آمد را برایمان آسان کرده بود. مترو، تراموا، قطار و اتوبوس انتخاب ها را برای ما بیشتر می کرد. با متروی شهری هم می توانستیم تمام نقاط شهر را در زمان کوتاهی پشت سر گذاریم. هزینه حمل و نقل عمومی بسیار نازل بود و از این جهت توانستیم در هزینه های سفر تا حد زیادی صرفه جویی کنیم.

روز اول سفر را به استراحت اختصاص دادیم و پس از آن گشت و گذار در شهر را آغاز کردیم. اولین مکانی را که برای بازدید انتخاب کردیم، گرند پلیس بود. این ساختمان قدیمی نزدیک به 300 سال پیش بنا شده است که در زمان شب برنامه های مهیج رقص و موسیقی در آن برگزار می شود.

 دومین مکان گردشگری که از آن بازدید کردیم، اتمیوم بود که یک نماد از بناهای صنعتی در جهان به شمار می رود. زمانی که از ساختمان این بنا بالا رفتیم، بسیاری از چشم انداز های زیبای شهر بروکسل در زیر پای ما بود. ساعتی از بازدید را هم به نمایشگاه اکسیو 58 اختصاص دادیم که به تازگی در این ساختمان راه اندازی شده است.

سال ها بود که تعریف و تمجیدهای زیادی را در مورد موزه‌ سلطنتی هنرهای زیبا در شهر بروکسل شنیده بودیم و حال که سفر به این شهر برایمان میسر شده بود، بی صبرانه مشتاق بودیم تا از نزدیک زیباترین هنرهای مدرن و تاریخی را در این موزه مشاهده کنیم. موزه سلطنتی مکانی شگفت انگیز بود که در آن مجموعه ای از بهترین و زیباترین آثار مربوط به قرن چهاردهم تا بیستم میلادی فراهم شده بود. تماشای این آثار ما را با فرهنگ و تمدن غرب از پایان قرون وسطی تا قرون جدید آشنا کرد.

 با توجه به اینکه آثار تاریخی زیادی در بروکسل قرار داشت، در چهارمین روز حضورمان در این شهر باید از برخی آثار تاریخی همچون کلیسای سنت میکائیل و سنت گودولا هم دیدن می کردیم. ساختمان این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده بود و پنجره‌های منقوش آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کرد. در داخل ساختمان هم وجود طاق ها و ستون های داخلی ما را مسحور کرده بود. مکانی تاریخی با معماری زیبا که معماری غرب را در برابر چشمانمان به رقص در می آورد.

برای سفر به کشور زیبای بلژیک، شهر بروکسل و  رزرو تور اروپا و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 88920020-021