19 شهریور 1396 - 14:43
سفری خاطره انگیز به ونیز

سفری خاطره انگیز به ونیز

شهر ونیز در شمال ایتالیا در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته است و از حدود 118 جزیره کوچک تشکیل شده است. قدمت این شهر، به قرن پنجم و ششم میلادی می رسد. سفر به ون

ونیز بدون شک یکی از زیباترین شهرهای توریستی-تاریخی جهان است. به عقیده باستان شناسان قدمت این شهر، به قرن پنجم و ششم میلادی می رسد اما عده ای هم بر این عقیده اند که این شهر محل سکونت بازماندگان جنگ تروا بوده است.

شهر ونیز در شمال ایتالیا در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته است و از حدود 118 جزیره کوچک تشکیل شده است. ونیز در کنار هزینه های بسیار بالایی که برای بازدیدکنندگان در پی دارد، مناظر خیره کننده ای را در مقابل چشمهایشان به نمایش می گذارد. سفر به ونیز، شهر روی آب، از رویایی ترین سفرهایی است که هر فرد ممکن است در طول زندگی خود، آرزوی آن را داشته باشد.

رفت و آمد در شهر ونیز به شکل پیاده روی و قایق سواری صورت می گیرد. جالب است بدانید که نیروهای پلیس و آتش نشان ها نیز از نوعی قایق موتوری برای انجام کارهای خود استفاده می کنند.

جاذبه های گردشگری ونیز

اما چه آثار هنری و تاریخی باعث شده که نام این شهر در لیست میراث جهانی یونسکو قرار بگیرد و سالانه بیش از بیست میلیون توریست را جذب این شهر کند؟

میدان سنت مارکز

جذابیت این میدان به قدری است که ناپلئون از آن به عنوان زیباترین اتاق پذیرایی در اروپا نام برده است. از این میدان به هر سو که نگاه کنید بنای تاریخی با شکوهی را میبینید. کلیسای سنت مارکز، در این میدان قرار دارد. کافه فلورین که قدمت آن حدود سه قرن است با نقاشی ها و اشیاء عتیقه، در سوی دیگر میدان قرار دارد. کاخ داگز از دیگر آثار تاریخی واقع شده در میدان سنت مارکز است که شاهکاری از معماری دوران گوتیک به حساب می آید. از دیگر بناهای تاریخی نزدیک این میدان، برج ساعت است که مربوط به دوره رنسانس است.

کلیسای جامع سنت مارکز

این کلیسا با معماری خیره کننده به سبک رومی و بیزانس طراحی شده است و تنها کلیسای جامع ونیز از سال 1807 می باشد که با پنج گنبد جلوه گری می کند. برج ناقوس این کلیسا را می توان نماد ونیز دانست که محلی ها به آن مناره سان مارکو می گویند. مجسمه طلایی رنگی که در بالای این مناره قرار دارد مجسمه جبرییل فرشته است که یکی از جذابترین قسمت های این برج بشمار می رود. اتاق شیروانی که با 5 ناقوس طراحی شده به اتاق شیروانی برج ناقوس مشهور است. در گذشته، هر ناقوس به منظور خاصی به صدا در می آمد. مثلا یکی مشخص کننده ساعت کاری، دیگری برای فراخوانی سناتورها به قصر و ناقوس دیگر برای اعلام اعدام شخصی بود که در زمان های مشخصی به صدا در می آمد.

کلیسای سانتا ماریا دلا سلو

این کلیسا که نامش به معنای سلام و درود است، در قرن 17 میلادی به طور اختصاصی برای مریم مقدس ساخته شد تا با دعا در این درگاه، مردم را از بیماری طاعون نجات دهند. گنبد کلیسا نماد تاج و داخل آن نماد رحم مریم مقدس است. بر روی سقف آن، تصاویری از حضرت ابراهیم، اسحاق، داوود، ابراهیم وجالوت و حتی قابیل و هابیل را می توان دید.

کاخ سانتا سوفیا

نام دیگر کاخ سانتا سوفیا کاخ کادورو است که به معنای قصر طلایی نیز شناخته می شود. این کاخ در راستای کانال بزرگ ونیز بنا نهاده شده است. معماری زیبای کاخ کادورو، این کاخ را به سلطان معماری شهر ونیز شهرت داده است. نقاشی موجود در کاخ را می توان از شاهکارهای اصلی این کاخ دانست. نقاشی هایی که توسط هنرمندان مشهوری همچون پاریس بوردون، جورجینه و ویتو کارپاسیو کشیده شده است.

پل ریالتو

اولین و قدیمی ترین پل ساخته شده بر کانال گراند، پل ریالتو است که از جاذبه های گردشگری ونیز محسوب می شود. این پل در گذشته مرکز معاملات بوده است به همین دلیل نام آن را ریالتو گذاشته اند. از آن جایی که مسیر پیاده روی در ونیز محدود است از هر مکانی که شروع به پیاده روی کنید، احتمالا به این پل خواهید رسید. نمای 360 درجه ای از کانال گراند را می توانید بر روی این پل تماشا کنید.

برای سفر به کشور تاریخی ایتالیا و  رزرو تور ونیز و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 88920020-021