19 شهریور 1396 - 14:43
اخذ روادید برای سفر به کانادا

اخذ روادید برای سفر به کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است، این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است. همانطور که می دانید برای سفر

مردم بیشتر کشور های دنیا برای مسافرت به کانادا به ویزا نیاز دارند. ویزای توریستی یا گردشگری از نوع ویزا های موقت است. اگر خواهان اخذ ویزای کانادا هستید باید مستلزم شرایط خاصی باشید که در این مقاله آن ها را مرور خواهیم کرد. اگر همه شرایطی که در ادامه خواهیم گفت از نظر افسر مهاجرت یا افسر ویزا تامین شده بود، ویزا برای شما صادر خواهد شد. هر چند که باید توجه داشته باشید صدور ویزا به این معنا نیست که شما قطعا اجازه ورود به کانادا را پیدا کرده اید. به هنگام ورود به مرز کانادا مامور گمرک یا اداره مهاجرت مستقر در مرز هنگام بررسی مدارک شما سوالاتی می پرسد تا مشخص کند آیا هنوز واجد آن شرایط هستید یا خیر! اگر موفق شدید نظر مثبت او را جلب کنید تازه در این لحظه برای شما ویزای قطعی صادر خواهد شد. نکته دیگر اینکه درست در همین نقطه است که مشخص می شود شما به چه مدت اجازه ماندن در خاک کانادا را دارید ولی در کل حداکثر زمان مدت اقامت در کانادا با استفاده از ویزای توریستی فقط شش ماه است مگر اینکه موفق به دریافت سوپر ویزا بشوید که آن گاه می توانید دو سال در این کشور بمانید.

به طور کلی برای دریافت ویزای کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • - فرم های درخواست ویزا را کاملا پر کنید و هیچ قسمتی را خالی نگذارید.
  • - تمامی مدارک خواسته شده را بی کم و کاست تحویل دهید.
  • - ثابت کنید که انگیزه موجهی برای سفر به کانادا دارید.
  • - به گونه ای ثابت کنید که توانایی مالی لازم را دارید و از پس مخارج این سفر بر می آیید.
  • - طبق قوانین اجازه ورود به کانادا را دارید. (ممنوع الورود به کانادا نیستید)
  • - به نحوی ثابت کنید که قبل از تمام شدن اعتبار ویزای تان خاک آن کشور را ترک خواهید کرد. (تقاضای پناهندگی نخواهید کرد)

برای پرکردن فرم ها در درجه اول برای اطلاع از کل فرم ها و مدارکی که نیاز دارید از وبسایت سفارت کانادا بازدید کنید. آخرین فرم ها را از سایت دانلود نمایید. با استفاده از جداول و چک لیست های موجود اطمینان حاصل کنید که همه فرم ها را دانلود کرده اید. هزینه های بررسی پرونده را پرداخت کنید. دقت داشته باشید که اکثرا افراد فقط قادر به دریافت ویزای یک بار ورود می شوند یعنی ویزایی که با آن فقط یک بار اجازه ورود به کانادا را دارند و به محض خروج از آن کشور این ویزا اعتبار خود را از دست خواهد داد اما دیده شده که عده ای هم موفق به دریافت ویزای چند بار ورود شده اند. مدارک خود را برای سفارت ارسال کنید و منتظر جوابتان باشید در اغلب موارد تقریبا بعد از گذشت پنج هفته پاسخی از طرف سفارت دریافت خواهید کرد.

برای قسمت انگیزه سفر به کانادا باید دلیل قانع کننده ای برای افسر ویزا بیاورید. دیدار دوستان و آشنایان و شرکت در سمینارهای علمی و غیره می تواند دلیل خوبی برای این کار باشد. از آوردن بهانه های بنی اسرائیلی خوداری کنید چرا که هم موجب هدر رفتن پول و هزینه تان می شود و هم یک نقطه منفی و تاریک در سابقه شما خواهد شد. خودتان را جای طرف مقابل بگذارید و ببینید آیا این بهانه قانع کننده و موجه هست یا نه؟

از دیگر نکات مهم قانع کردن افسر در این زمینه است که پس از اتمام ویزا شما حتما خاک کانادا را ترک خواهید کرد. مهم ترین دلایل می توانند دلبستگی های عاطفی به خانواده و یا دلبستگی های مادی باشند.

اگر قصد سفر به اروپا را دارید. برای رزرو تور اروپا و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 021-88920020