19 شهریور 1396 - 14:34
سفرنامه فلورانس

سفرنامه فلورانس

ایتالیا یکی از کشورهای توریستی در جهان محسوب می شود و فلورانس هم به عنوان یکی از شهرهای تاریخی این کشور است.

ایتالیا یکی از کشورهای توریستی در جهان محسوب می شود و فلورانس هم به عنوان یکی از شهرهای تاریخی این کشور است. این شهر مرکز ناحیه توسکانی است و در شمال شرق ایتالیا قرار دارد. از آنجا که شهر فلورانس زمانی پایتخت پادشاهان ایتالیا بوده، مکان های تاریخی زیادی را در خود جای داده است که توریست ها را مجذوب خود می کند. وجود چندین موزه، نگارخانه، ساختمان های تاریخی، مراکز تجاری مهم، گالری های هنری و ... موجب شده بود تا در سفری که به کشور ایتالیا داشتیم، از شهر فلورانس هم دیدن کنیم.

در کشور ایتالیا به شهر فلورانس، « فیرنتزه» می گویند. فلورانس شهری زیباست با تمامی جاذبه های گردشگری که چند روزی را میزبان ما بود. فلورانس تنها یک شهر توریستی نیست و البته باید از آن به عنوان مرکز اقتصادی ایتالیا هم نام برد. رفتن به خیابان های این شهر و تماشای بازار، توریست ها را برای خرید محصولات مد و فشن، هنرهای دستی و انواع اجناس چرم مجاب می کرد.

برای اقامت در شهر فلورانس، هتل ویلا لیانا را انتخاب کردیم. هتلی که ساختمانش مربوط به قرن نوزده میلادی است و در مرکز شهر قرار دارد. این هتل در محیطی آرام قرار داشت و به همین دلیل زمانی که در اتاق بودیم، می توانستیم استراحت راحتی داشته باشیم. موقعیت هتل دسترسی مان را به کلیسای جامع، دو پارک عمومی شهر و مراکز مهم تجاری آسان کرده بود.

در مدتی که در شهر فلورانس بودیم چندین مکان گردشگری را برای بازدید انتخاب کرده بودیم که از جمله می توان به برج کج پیزا اشاره کرد. این برج ناقو کلیسای پیزاست که در منطقه توسکانی قرار دارد. ارتفاع برج 56 متر است و برای بالا رفتن از آن باید 296 پله را پشت سر می گذاشتیم.

در روز سومی که در شهر فلورانس بودیم، از موزه دلی یوفیزی دیدن کردیم. در این موزه مجسمه های تاریخی از دوران رنسانس نگهداری می شود. همچنین آثار هنری مربوط به معروفترین نقاشان ایتالیایی هم در موزه قرار دارد که تماشای آنها خالی از لطف نبود.

پس از خستگی ناشی از تماشای موزه، به رستوران پانینی رفتیم. در این رستوران انواع ساندویچ های ایرانی در اختیار مشتریان قرار می گرفت. روزی که به شدت حال و هوای وطن را داشتیم، این رستوران می توانست با غذای ایرانی پاسخگوی احساسمان باشد. اما در روز چهارم سفر که به بازدید از کلیسای سانتا ماریا دل فیوره رفته بودیم، رستوران لی موس را انتخاب کردیم. در این رستوران طعم غذاهای ایتالیایی از جمله پیتزا و پاستا را تجربه کردیم.

در کلیسا هم نقاشی کمدی الهی دانته قرار داشت که هر چه در آن خیره می شدیم، بیشتر محو زیبایی هنری این اثر می شدیم. کاخ پیتی هم از دیگر مکان های گردشگری در شهر فلورانس است که در گذشته خانواده مدیسی در آن زندگی می کردند. از آنجا که موزه را به چندین بخش تقسیم کرده بودند و هر بخش به آثار نقره ای، لباس، کالسکه، پلاتین و ... اختصاص داشت، می توانستیم زمان بیشتری را صرف قسمت هایی کنیم که تمایل بیشتری برای دیدنشان داشتیم.

در روز آخر سفر به باغ های بابولی هم سر زدیم. این باغ در پشت قصر پیتی قرار داشت. طراحی زیبا و منحصر به فرد باغ چشم هر بیننده ای را مسحور خود می کرد. در قسمتی از باغ هم تندیس هایی مربوط به قرن شانزدهم میلادی نگهداری می شد.

در مدتی که در شهر فلورانس بودیم، همه زمان خود را به بازدید از مکان های تاریخی اختصاص نداده بودیم و زمانی را هم برای خرید سوغاتی در نظر گرفتیم. از جمله رفتن به فروشگاه معروف گلد اسمیت بود که در آن معروفترین برندهای بین المللی عرضه می شد.

اگر قصد سفر به اروپا را دارید. برای رزرو تور اروپا و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 021-88920020