19 شهریور 1396 - 14:33
جاذبه های گردشگری رم

جاذبه های گردشگری رم

رم بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور ایتالیا است که به عنوان پایتخت این کشور، برگزیده شده است. این شهر، تعداد بیشماری گنجینه های باستان شناسی و هنری دارد و پوشش

رم بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور ایتالیا است که به عنوان پایتخت این کشور، برگزیده شده است. این شهر، تعداد بیشماری گنجینه های باستان شناسی و هنری دارد و پوشش گیاهی، پارک های زیبا و آثار تاریخی فوق العاده اش، آن را به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل کرده است. اگر قصد سفر به این شهر تاریخی و زیبا را دارید، با جاذبه های گردشگری رم آشنا شوید.

  • کولوسیوم

حتما در فیلم ها و سریال ها واژه گلادیاتورها را شنیده اید. کولوسیوم، استادیوم عظیمی است که با معماری بی نظیر در سال 315 به یاد پیروزی کنستانتین بر مارکوس اورلیوس ساخته شده است. بازی های گلادیاتورها در این استادیوم عظیم برگزار می شد. بزرگترین تماشاخانه امپراتوری روم، ظرفیتی میان 50 هزار تا 80 هزار نفر را داشت که مردم از 80 درب ورودی، وارد این استادیوم بزرگ می شدند.

  • موزه واتیکان

واتیکان که امروزه بخشی از رم به حساب می آید، محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است. اولین مکان قابل توجه در واتیکان، میدان سنت پیتر است که در اواخر قرن هفدهم، توسط برنینی طراحی شده است. هر یکشنبه آخر ماه، موزه واتیکان درهایش را به روی بازدید کنندگانی که از نظر ظاهری، پوشیده اند، به صورت رایگان باز می کند. در واتیکان شما می توانید بزرگترین کلیسای دنیا، کلیسای سنت پیتر، بزرگترین موزه دنیا، موزه واتیکان و کلیسای سیستین را تماشا کنید. سقف کلیسای سیستین توسط هنرمند نابغه، میکل آنژ نقاشی شده است که به عنوان زیباترین سقف ساخته شده توسط بشر شناخته می شود. نقاشی هایی که مربوط به حضرت آدم، حضرت موسی و حضرت عیسی است در این موزه دیده می شوند.

  • فواره تروی

فواره تروی که به چشمه آرزوها در میان مردمان رم شهرت دارد، از دیدنی های زیبای دیگر شهر رم محسوب می شود. در افسانه های قدیمی می گویند، هر کس سکه ای در این چشمه بیاندازد، باز هم به رم باز می گردد. پول هایی که در این جا انداخته می شوند، روزانه نزدیک به 3500 دلار می شود که برای حمایت غذایی افراد نیازمند شهر، هزینه می شود. در این فواره، شاهد سنگ تراش ها و مجسمه های زیبای مرمری خواهید بود، که درست پشت فواره قرار گرفته است. این مجسمه به نام نپتون شناخته می شود. نپتون در حال راندن گاری صدفی شکلی است که توسط اسب های دریایی هدایت می شود.

  • رومن فروم

رومن فروم که به میدان اصلی رم در زمان های گذشته، شهرت داشت، از آثار تاریخی فوق العاده زیبای رم محسوب می شود. در این میدان که مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی بوده است، بزرگترین نشست ها، جشنواره ها و مهمانی های رومی برگزار می شد. در اطراف رومن فروم، خرابه هایی از ساختمان های دولتی، طاق سپتیموس سوروس، معبد ساترن و آثار تاریخی دیگری دیده می شود.

  • میدان ناوونا

میدان ناوونا یکی از با شکوه ترین میدان های شهر رم است که دارای سه فواره زیبا می باشد. فواره وسطی که شاهکار هنرمند معروف ایتالیایی،"برنینی" است، از مهم ترین فواره های این میدان به حساب می آید. مجسمه های روی این میدان، نمادی از چهار قاره است.

  • موزه گالریا بورگزه

هنگام وارد شدن به موزه، ابتدا توجه شما به منظره خارج از موزه جلب می شود. چرا که بیرون آن، مانند درونش از زیبایی های فوق العاده ای بهره مند است. در این موزه شاهد منحصر به فردترین مجموعه های نقاشی و مجسمه های ایتالیایی هستید که مربوط به قرون 16 تا 18 میلادی است.

از دیگر جاذبه های گردشگری رم می توان به پله های اسپانیایی، قلعه سن آنجلو، معبد پانتئون و سردابه کاپوچین اشاره کرد که همه ساله افراد زیادی از کشورهای مختلف، برای بازدید به این مکان ها می روند. هرچند ممکن است نمایش استخوان ها و جمجمه ها در سردابه کاپوچین کمی ترسناک باشد اما جالب است.

اگر قصد سفر به اروپا را دارید. برای رزرو تور اروپا و ویزای توریستی و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 021-88920020