30 خرداد 1396 - 11:34
درباره جمهوری چک بیشتر بدانیم

درباره جمهوری چک بیشتر بدانیم

جمهوری چک، که در قلب اروپای مرکزی قرار دارد و به عنوان عروس اروپا شناخته می شود، دوازده نقطه تاریخی مهم دارد. درمیان شهرهای جمهوری چک، پراگ پایتخت جمهوری چک، از

دانستنی هایی درباره جمهوری چک برای گردشگران

جمهوری چک، که در قلب اروپای مرکزی قرار دارد، به عنوان عروس اروپا شناخته می شود. رشته کوه های زیبا و وجود نقاط گردشگری فراوان در این منطقه، همه ساله تعداد فراوانی از گردشگران را به سمت خود می خواند تا بار دیگر، زیبایی هایش را به رخ گردشگران بکشد. علاقه مندانی که می خواهند چند روزی را بی دغدغه به این کشور سفر کنند، با دریافت ویزای توریستی شینگن، کوله بار خود را می بندند و راهی سفر می شوند. هرچند دریافت ویزای شینگن همیشه با مشکلات زیادی روبرو بوده است اما علاقه مندان به سفرهای اروپایی، هیچ گاه دست از تلاش برنداشته اند تا با دریافت ویزای شینگن، نقاط دیدنی دنیا را به چشم ببینند. ویزای توریستی شینگن عموما دو هفته ای صادر می شود اگر می خواهید به چک کشور کوچک و دیدنی اروپا سفر کنید، در ابتدا وقت سفارت را دریافت کنید تا پس از مصاحبه مورد قبول، دو هفته دیگر ویزای توریستی شینگن را در گذرنامه خود ببینید و راهی سفر شوید.

این کشور به قدری کوچک است که شما می توانید طی چند ساعت به همه جای آن سفر کنید. یک شبکه ریلی در این کشور، همه شهرها و روستاها را به هم متصل کرده است. از این رو سفر با قطار مقرون به صرفه است.

دوازده نقطه تاریخی مهم در کشور چک در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است. درمیان شهرهای جمهوری چک، پراگ پایتخت جمهوری چک، از ارزشمندترین شهر تاریخی این کشور محسوب می شود. پراگ با گنبدهای طلایی کلیساهایی که بر روی رودخانه ولدآوا نقش بسته اند، یکی از زیباترین شهرهای دنیا به شمار می رود.

رودخانه ولدآوا

گردشگران در رودخانه ولدآوا با یک تور قایقی از میان شهر عبور می کنند و سرتاسر شهر را به چشم می بینند. رودخانه ولدآوا از مرکز پراگ پایتخت جمهوری چک می گذرد و منظره زیبایی در چشم گردشگران به نمایش می گذارد. مناظر دو طرف رودخانه ولدآوا بی نظیر است و خوردن یک نوشیدنی خنک در قایق و دیدن این منظره عالی، خالی از لطف نیست.

پل چارلز

از قدیمی ترین پل های جمهوری چک، پل چارلز است که قدمتی حدود 600 سال دارد. این پل تاریخی را می توان به عنوان نماد کشور چک دانست. این پل سنگ فرش شده، سه منطقه شهر را به هم ارتباط می دهد. نام این پل از نام چارلز چهارم که موسس آن بوده است برگرفته شده است. در زمان های گذشته نام این پل، پل پراگ یا پل سنگی بود که بعدها به افتخار چارلز چهارم، نام وی را بر روی پل نهادند. از زیبایی های این پل، می توان به 30 مجسمه به سبک باروک در اطراف آن اشاره کرد که مکان زیبایی برای پیاده روی برای گردشگران را به ارمغان می آورد.

قلعه پراگ

اولین مقصد گردشگران در این شهر زیبا، دیدن قلعه پراگ است که بزرگترین قلعه باستانی دنیا محسوب می شود. مجموعه ای از کلیساها و کاخ های تاریخی در وسط این قلعه قرار دارد. کلیسای سنت ویتوس، مهم ترین کلیسای تاریخی چک است که در مرکز این قلعه واقع شده است. درون این قلعه، فرانتس کافکا نویسنده مشهور چکی برای مدتی زندگی کرده است. علاقه مندان به ادبیات همیشه از دیدن این بخش لذت می برند. بالارفتن از برج بزرگ کلیسای سنت جورج و تماشای شهر، یکی از بهترین لذت ها را برای گردشگران به همراه دارد. خصوصا عکاسان که با زاویه دید دیگری به همه آثار نگاه می کنند، قلعه پراگ را بهترین جاذبه گردشگری در این کشور می دانند.

میدان ونس سالز

این میدان در مرکز شهر جدید پراگ قرار دارد و در حال حاضر منطقه توریستی پر جنب و جوشی تلقی می شود. در این میدان در قرن 14 میلادی در زمان حکومت چارلز چهارم، خرید و فروش اسب ها انجام می شد که پس از گذشت مدتی کوتاه به بازار اسب تبدیل شد.

ساعت نجومی چک

ساعت نجومی، سومین ساعت قدیمی در جهان و قدیمی ترین ساعتی است که همچنان عقربه هایش به درستی کار می کند. قدمت این ساعت به سال 1410 میلادی باز می گردد. اگر به کشور چک سفر کردید، نمایش فوق العاده ساعت نجومی در راس هر ساعت از دست ندهید.

دیدنی های کشور چک بسیار است و حداقل یک هفته زمان لازم دارد تا به طول کامل از دیدنی های آن لذت برد. جزیره کامپا که بین قلعه پراگ و پل چارلز قرار دارد، فضای رمانتیکی برای گردشگران به ارمغان می آورد. چشم اندازهای بی نظیر در این کشور، بازدیدکنندگان را بار دیگر به سمت این کشور سوق می دهند. اگر یک بار به این کشور سفر کنید، خواهید دید که بار دیگر اشتیاق بیشتری برای سفر دوباره به چک پیدا خواهید کرد.

اگر قصد سفر به جمهوری چک را دارید. برای رزرو تور اروپا، اخذ ویزای توریستی  و ویزای شینگن با جمعه گشت در تماس باشید: 88920020-021