19 شهریور 1396 - 14:33
گشت و گذاری در لیتوانی

گشت و گذاری در لیتوانی

کشور لیتوانی، کشور همسایه لهستان و بلاروس، حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور شهر ویلنیوس است و زبان رسمی مردمان آن، لیتوانیایی است. کشور لیتوانی عض

کشور لیتوانی، کشور همسایه لهستان و بلاروس، حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور شهر ویلنیوس است و زبان رسمی مردمان آن، لیتوانیایی است. کشور لیتوانی عضو اتحاد شینگن است و سفر به آن، نیاز به دریافت ویزای شینگن دارد. اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید، یک ماه و نیم قبل از تاریخ مورد نظر، اقدامات لازم برای دریافت ویزای توریستی را انجام دهید. چرا که از مدت زمان تقاضای ویزای شینگن تا دریافت ویزا از سفارت لیتوانی حدودا 45 روز زمان لازم است. البته این بدین معنا نیست که دریافت ویزای توریستی از این سفارت، زودتر امکان پذیر نیست، گاهی ممکن است که وقت سفارت لیتوانی و مدارک لازم، شرایط ویژه ای را در دریافت ویزای توریستی ایجاد کنند که زودتر از 45 روز، مجوز ورود به این کشور در گذرنامه شما درج شود. در طول مدتی که منتظر اخذ ویزای شینگن از سفارت لیتوانی هستید، مکان های زیبای این کشور را جستجو کنید تا با آگاهی بیشتر کوله بار سفر را ببندید.

کلیسای جامع ویلنیوس در پایتخت لیتوانی

ویلنیوس پایتخت لیتوانی، بی شک از زیباترین شهرهای این کشور محسوب می شود و جاذبه های گردشگری فراوانی را به خود اختصاص داده است.

 کلیسای جامع ویلنیوس از زیباترین شاهکارهای معماری این کشور با استایل کلاسیک در پایتخت لیتوانی است که از مهم ترین آثار تاریخی لیتوانی به حساب می آید. بنا به نظر بازدیدکنندگان، کاشی های سحرآمیزی که بین کلیسای جامع ویلنیوس و برج روبروی آن قرار دارد، حس خارق العاده ای به شما می بخشد. برخی ها می گویند در اینجا فقط چشمانتان را ببندید و آرزو کنید تا آرزوهایتان رنگ واقعیت به خود بگیرند. فاصله کوتاه میان کلیسا و برج بل، از مکان های پر تردد گردشگرانی است که در افسانه برآورده شدن آرزوها، غرق شده اند. هر چند شهرت اصلی این کلیسا به دلیل ظاهر باشکوه و معماری خارق العاده اش است اما دیدن کاشی های سحرآمیز و دسترسی به آرزوها، گردشگران زیادی را به خود اختصاص داده است.

تپه صلیب، نماد درد و رنج مردم کشور لیتوانی

این تپه از رمزآلودترین مکان های دنیا محسوب می شود. تپه ای که سراسر آن از صلیب پر شده است، به نوعی نماد این کشور و محلی برای زیارت مردمان این کشور محسوب می شود. 100 هزار صلیب بر فراز تپه ای سرسبز و باشکوه در قرن 14 میلادی گذاشته شده است. در زمان های گذشته تپه صلیب ها، محلی برای دعای مردمان آن دوره بود که برای آزادی کشورشان از شر دشمنان و متجاوزان خارجی، برگزار می شد. مردمان لیتوانی هر بار که مورد ظلم واقع می شدند، صلیبی را در این محل به نشانه اعتراض نصب می کردند. در طول جنگ جهانی دوم این تپه از صلیپ پر شد. جان پاپ پل دوم در بازدید از این مکان، آن را مکانی برای صلح نامید. هر صلیب نشانه غم و اندوه از جنگ و اعتراض مردم ستمدیده است. از این رو تپه صلیب ها، درد و غم مردم لیتوانی را به نمایش می گذارد.

 قلعه گدیمیناس مشهورترین قلعه لیتوانی

این قلعه در سال 1230 میلادی ساخته شده است و از مهم ترین برج های لیتوانی محسوب می شود. این برج سمبل لیتوانی شناخته می شود. افسانه استقرار شهر ویلنیوس جالب و شنیدنی است. هیچ لیتوانیایی را نمی توانید بیابید که از این افسانه خبر نداشته باشد. زمانی که دوک بزرگ لیتوانی، گدیمیناس در کنار رودهای ویلنل و نریس توقف کرده بود، در شبی، رویای گرگی آهنی را می بیند که بر روی تپه زوزه می کشد. فالگیری به نزد او می رود و رویای او را این گونه تعبیر می کند که شهری در این مکان خواهی ساخت که در تمام دنیا طنین انداز خواهد شد. گدمینانس نیز دستور می دهد تا در تپه ای که به خواب رفته بود، قلعه ای بسازند که امروزه از مشهورترین قلعه های لیتوانی محسوب می شود.

دروازه سپیده دم

از برجسته ترین آثار تاریخی کشور لیتوانی می توان به این بنای شگفت انگیز اشاره کرد. این دروازه یکی از 9 مکان دفاعی در ویلنیوس است که در خطرناک ترین مکان برای مقابله با دشمن ساخته شد. این دروازه از بلندترین دروازه های ویلنیوس است که پس از جنگ با روس ها، باقی مانده است. روسیه تمامی مکان های دفاعی لیتوانی در سال 1799 را با خاک یکسان کرد و تنها دروازه باقی مانده، دروازه سپیده دم بود. این گونه گفته می شود که روس ها از نابودی دروازه سپیده دم که به دلیل نقاشی های مقدسی که بر روی آن بود واهمه پیدا کرده بودند و دست به این دروازه نزدند.

کلیسای سنت آن، تالار انجمن شهر، سنگرها و دیوارهای دفاعی ویلنیوس، کلیسای سنت کازیمیر و موزه ملی لیتوانی از دیگر مکان های مورد علاقه گردشگران این کشور محسوب می شود که دیدن آن را به علاقه مندان این سفر، پیشنهاد می کنیم. برای اخذ ویزای توریستی و ویزای شینگن با شماره 88738706 تماس بگیرید.